מאמרים

מטבע רומניה

המטבע של רומניה הוא לאו (LEU). השווי של לאו רומני אחד נכון לשנת 2022 הוא כ-70 אגורות. אפשר להחליף כסף בבנקים, בשדות התעופה, בבתי המלון הגדולים ובמשרדים שמיועדים להחלפת כספים. ניתן כמובן להחליף כסף גם בארץ. התשלום בערים הגדולות מתאפשר גם במזומן וגם בכרטיסי אשראי. יש כספומטים בערים. באזורים הכפריים התשלום הוא במזומן ולא סביר שתמצאו כספומט.

עמלות המרת מטבע רומניה

בכל פעם בה אתם מחליפים כסף כדאי לבדוק את שער החליפין. ייתכנו פערים בין שערי החליפין של בתי מלון, בנקים ומשרדי החלפת כספים. בחלק מהמקומות תתבקשו לשלם גם עמלת עסקה בעבור המרת מטבע. כיום כאשר ניתן לשלם בכרטיסי אשראי בינלאומיים ולהוציא כסף מקומי בכספומטים אין סיבה לשלם יותר בעבור החלפת כסף. חשוב לוודא מראש שכרטיס האשראי שלכם מתאים לשימוש בינלאומי ומשמש גם כספומט. חשוב לציין שבנקים מסוימים גובים דמי משיכה בינלאומיים.

האם ניתן לשלם ביורו?

היורו הוא לא מטבע רומניה רשמי אך באזורים בהם מסתובבים הרבה תיירים המחירים מוצגים מראש ביורו. במקומות רבים תצליחו לשלם ביורו ללא כל התנגדות מטעם בעל העסק. התנהלות עם כסף ברומניה נחשבת פשוטה. יש הטוענים שתשלום ביורו משתלם יותר ברומניה בגלל שער החליפין.

מה כדאי לקנות ברומניה?

שער מטבע רומניה מבטיח מחירים אטרקטיביים בהשוואה למחירים בישראל. שימו לב שמחירי הסיגריות ברומניה נמוכים אך לרוב מדובר בסיגריות לא מקוריות. בתחום האופנה תמצאו ברומניה חנויות מותגים במחירים נמוכים מהמחירים בארץ. בוקרשט מהווה מרכז אופנה, תרבות ומסחר. מרכזי הקניות הגדולים של העיר מציעים צעצועים, בגדים, כלי בית וגם ציוד מחשבים או תקשורת במחירים נמוכים מהמחירים בארץ. בתקופת חג המולד תיהנו ממכירות חיסול ומחירים אטרקטיביים במיוחד.

מה חשוב לדעת בשביל להישמר?

כתיירים ברומניה או בכל מדינה אחרת עליכם להישמר מפני צרות. הקפידו להתנהג בצורה נאותה, היזהרו מכייסים, התרחקו משיכורים והתנהלו בנימוס מול נציגי רשויות החוק. כדאי להתרחק מאזורים שידועים כמפוקפקים. אל תתפתו לעסקאות החלפת כספים עם אנשי עסקים מקומיים שמציעים הצעות מפתות. נסיעות מומלצות ברכבות ובאמצעות מוניות ששייכות לחברות גדולות ומוכרות. נהגי המוניות כמעט תמיד יקבעו מראש מחיר גבוה, תתמקחו ותצליחו לקבל מחיר נמוך יותר. יש לכם זכות לבקש תמחור של הנסיעה לפי מונה.

מה כדאי ללבוש?

בעונה הקרה חשוב להגיע עם מעיל חם, גרביים חמות, כובע, צעיף, בגדים טרמיים. במרכזי הקניות ובמסעדות יש חימום מרכזי כך שכדאי להתלבש בשכבות. יש להתאים את הביגוד למזג האוויר הצפוי. הפערים בין מזג האוויר בעונת החורף לבין מזג האוויר בימי הקיץ החמים משמעותיים.

Back to top button
דילוג לתוכן