מאמרים

רומניה תיירות

לקראת כל טיול בחו"ל כדאי ללמוד מעט אודות היעד ולדעת מה מצפה לכם. רומניה היא מדינה ידידותית שמקבלת תיירים בזרועות פתוחות. השפה הרשמית היא רומנית. בערים הגדולות ובאזורי תיירות תמצאו דוברי אנגלית. באזורים כפריים יהיה קשה יותר למצוא דוברי אנגלית וייתכן ותצטרכו להסביר מה אתם מבקשים עם תנועות ידיים. הזמנה של בתי מלון כדאי לבצע מראש. הרכיבו לעצמכם מסלול טיול עם אטרקציות שאתם אוהבים ואל תפספסו את ההזדמנות לבקר ברכבלים שבהרים, בחופי הים השחור, בטירת דראקולה ובמסעדות אותנטיות שמגישות אוכל רומני ביתי.

התחבורה ברומניה

במדינה כמו רומניה תיירות מתקבלת בברכה בכל חודשי השנה. פריסה טובה של רכבות מאפשרת נסיעה נוחה בתוך הערים ובין הערים. שימו לב שקיימות רכבות מהירות עם קרונות שינה שדורשות הזמנת כרטיסים מראש. נסיעת לילה ברכבת עם קרון שינה תהיה אטרקציה בפני עצמה לילדים. בתוך הערים אפשר להתנייד בקלות ברכבות, מוניות או רכב שכור. אם בחרתם לנסוע במונית כדאי לתת עדיפות למוניות ששייכות לחברות גדולות. הנהגים בחלקם צפויים לקבוע מחירים מופרזים ואתם רשאים להתמקח או לדרוש תמחור על פי מונה.

השכרת רכב ברומניה אפשרית באמצעות חברות בינלאומיות וחברות מקומיות. כדאי לבצע הזמנה מראש. בחלק מהחברות תוכלו להזמין מראש גם כיסא בטיחות לילדים. שימו לב, החוק מחייב נסיעה עם חגורת בטיחות במושבים הקדמיים. אסור לדבר בטלפון סלולרי ללא דיבורית במהלך הנסיעה. הכבישים בערים ברובם חדישים ואיכותיים. באזורים הכפריים הנהיגה הופכת מאתגרת יותר.

רומניה תיירות כבישי אגרה

הכבישים הלאומיים ברומניה הם כבישי אגרה שיש לשלם בעבור הנסיעה בהם. הוכחת התשלום היא מדבקה שצריך להדביק על השמשה של הרכב. ניתן לרכוש מדבקה לפרק זמן של 7 ימים עד שנה. אם אתם שוכרים רכב ייתכן ותקבלו כבר גם מדבקה לכבישי אגרה. במידה ולא קבלתם מדבקה תבקשו מנציגי חברת ההשכרה מדבקה בתוספת תשלום. אם תתפסו נוהגים בכביש אגרה ללא מדבקה תקבלו קנס כספי.

איפה מותר לעשן ברומניה?

עישון מזיק לבריאות אך בכל זאת נפוץ מאוד ברומניה. החוק הרומני אוסר עישון במקומות ציבוריים אך אינו נאכף באופן סדיר. חל איסור על עישון ברכבות או אוטובוסים. בבתי מלון ומסעדות תמצאו אזור מיוחד למעשנים. שימו לב שהסיגריות הזולות ברומניה לא מקוריות.

ממה חשוב להיזהר?

במהלך הטיול כולו חשוב להישמר מפני כייסים ונוכלים. סכומי כסף גדולים, דרכונים וכרטיסי אשראי כדאי להחזיק בחגורה מוסתרת. כדאי להתרחק מאזורים מפוקפקים או סמטאות חשוכות. אל תתפתו להצעות להחליף כסף ברחוב. בעבור רומניה תיירות היא ברכה ובכל זאת קיימים מקרים בהם תיירים נופלים בפח. תהיו אתם חכמים יותר ותדעו להישמר.

Back to top button
דילוג לתוכן